O’Connell gjyqtarëve dhe prokurorëve: Ku është problemi që nuk po ndëshkohen krimet e rënda?

Bashkësia ndërkombëtare nuk do të pranojë dështimet e Kosovës në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të…

Loading...

Haradinaj e nderon profesorin amerikan David Phillips me medaljen e Gjergj Kastrioti -Skënderbeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur gjatë ditës së sotme në takim miqësor profesorin amerikan,…

Loading...

Veseli flet për herë të parë se çfarë u bisedua me ndihmësekretarin amerikan, dhe cila ishte kërkesa e prerë e tij

Veseli: Prioritet i SHBA-së është largimi i ndikimit rus në Kosovë! Kryeparlamentari Kadri Veseli ka deklaruar…

Loading...

Haradinaj e ben publike biseden me përfaqësuesit e Merkel-it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka treguar detajet e takimit që…

Loading...

Sylë Tahirasaj tregon për mundësinë e reshjeve të bores nesër Kosovë

Eksperti i meterologjisë, njëherish edhe profesor në Universitetin e Prishtinës, Sylë Tahirsylaj ka folur për temperaturat…

Loading...