Ministri japonez kërkon falje pasi u vonua tre minuta në mbledhje

Ministri japonez për Lojëra Olimpike, Yoshitaka Sakurada, ka kërkuar falje publikisht pasi arriti me tre minuta…

Loading...

Personi që ‘i mbijetoi’ rrëzimit të aeroplanit, tregon se si ka shpëtuar

Shtetasi grek Antonis Mavropulos, i cili humbi fluturimin e kompanisë ajrore të Etiopisë, tha se do…

Loading...

“Gruaja e hekurt” i ka një porosi për OKB-në

Kancelarja gjermane dha mbështetjen e saj për propozimet për Evropën, të bëra nga partia e saj…

Loading...

SHBA e paralajmëron Turqinë për pasoja të rënda

Pentagoni paralajmëroi “pasoja të rënda” për marrëdhëniet ushtarake mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë, nëse Ankaraja…

Loading...

E dhimbshme: Kriza e urisë në Jemen, familjet martojnë vajzat 3-vjeçare për ushqim

Oxfam tregon se familjet në këtë vend të prekur nga lufta nuk shohin asnjë mundësi tjetër…

Loading...