Haradinaj e nderon profesorin amerikan David Phillips me medaljen e Gjergj Kastrioti -Skënderbeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur gjatë ditës së sotme në takim miqësor profesorin amerikan, David Phillips.

Haradinaj ka nderuar Phillipsin me Medaljen Gjergj Kastrioti-Skënderbeu.Shihni shkrimin e plotë të Haradinajt në ‘Facebook’.

Takim miqësor me njohësin e rrethanave në Ballkan, profesorin e nderuar amerikan, David Phillips me të cilin këmbyem mendime për zhvillimet e fundit politike në vend, rajon dhe më gjërë.

Mikun e Kosovës, David Phillips, për qëndrimet e tij në mbrojtje të së drejtës së Kosovës dhe subjektivitetit të saj ndërkombëtar, e nderova me Medaljen Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj.

Loading...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *